Bezig met het laden van Events

« Alle Events

  • Dit event is voorbij.

Maandelijks diner en een ingenieur-piloot over F-35 A Lightning II

maart 10 @ 19:00 - 21:00
€45

10 maart – Een blik in de toekomst van onze luchtmacht

De X-35 Joint Strike Fighter (Wiki)

Wat betekent de komst van de F-35 voor België?
Hoe verandert dit vijfde-generatie gevechtsvliegtuig onze defensie, onze NAVO-rol en onze strategische positie in Europa?

Op 10 maart verwelkomen wij bij Mars & Mercurius Antwerpen 
Kolonel Vlieger SBH Ir Roeland Van Thienen,
die ons meeneemt achter de schermen van één van de meest besproken militaire programma’s van dit decennium.

De F-35 is meer dan een opvolger van de F-16. Het is een hoogtechnologisch platform van systemen: stealth, sensoren, datafusie, interoperabiliteit en strategische impact in één geïntegreerd platform. Wat betekent dit concreet voor Florennes en Kleine-Brogel? Voor onze internationale engagementen? Voor de toekomst van de Belgische luchtmacht?

Kolonel Van Thienen zal vanuit zijn expertise als burgerlijk ingenieur en piloot toelichten wat deze transitie werkelijk inhoudt, operationeel, technisch én strategisch. Hij trad in 1998 toe tot de Koninklijke Militaire School (153e promotie Polytechnische). Na zijn opleiding volgde hij de Euro NATO Joint Jet Pilot Training in de Verenigde Staten en bouwde hij zijn operationele loopbaan uit als F-16-piloot bij het 349ste Smaldeel in Kleine-Brogel. Hij was actief in onder meer de Verenigde Staten, België, Frankrijk, Afghanistan, Libië, Jordanië en Litouwen, zowel in NAVO-verband als in internationale operaties. Als testpiloot en specialist in elektronische oorlogsvoering speelde hij een sleutelrol in het F-16-vervangingsprogramma. Hij leidde een smaldeel, werkte op strategisch niveau binnen de Generale Staf en werd in 2022 hoofd van het Air Integrated Capability Management Office.

Sinds de zomer van 2024 is hij Belgisch F-35 Capability Director, verantwoordelijk voor de uitbouw en implementatie van de nieuwe F-35-capaciteit binnen Defensie.

We ontvangen u graag ten vroegste vanaf 18:30u, het aperitief wordt om 19:00u geserveerd.

Na zijn uiteenzetting volgt een diner in het stijlvolle Hof van Reyen, waar we in een aangename sfeer kunnen napraten en netwerken.

Een avond voor wie vooruit wil kijken in industrie en Defensie.
Een avond voor wie wil begrijpen en kunnen navertellen.
Een avond die u niet mag missen.

Betaal tijdig, in elk geval voor 4 maart e.k. uw deelname op de rekening van onze club.

Details

  • Datum: maart 10
  • Tijd:
    19:00 - 21:00
  • Kost: €45

Organisator

Locatie